ZZPRC Elektrowni Bełchatów

Strona główna arrow W PGE i PGE GiEK arrow Pieniądze na podwyżki wyparowały?
Aktualny czas
20 Września 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Dionizy, Eustachy,
Eustachiusz, Fausta,
Faustyna, Filipina,
Irena, Oleg, Ostap,
Sozant
Do końca roku zostało 103 dni.
Menu witryny
Strona główna
W Związku
W Elektrowni
W PGE i PGE GiEK
W Energetyce
Przegląd prasy
Płace
Kącik prawny
Władze Związku
Zasiłki statutowe
Prawo
O Nas
Przydatne linki
Nasze Galerie
Na wesoło
PZU Bolero
Administrator

Pieniądze na podwyżki wyparowały? Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Andrzej Nalepa   
28.06.2018.

Tak przynajmniej wynika z obecnego poziomu propozycji dyrektora. Porozumienie jest,  podwyżek – nie ma. Proponowane 120 zł wzrostu stawek zasadniczych to wielkość dalece odbiegająca od treści porozumienia. Dyrekcja twierdzi, że pieniądze już do pracowników poszły i to w kwocie równej tej zaproponowanej.

Zaufanie buduje się długo, traci szybko.  Nie o takim poziomie wzrostu rozmawialiśmy w Warszawie. Ponieważ porozumienie jest dość proste w swojej treści, jedyne  co nasuwa się na myśl to zła wola i premedytacja. Konsekwencją takiego podejrzenia byłaby myśl, że Zarząd PGE  GiEK wiedział jakimi środkami jeszcze dysponuje i nas najzwyczajniej w świecie oszukał.

Do końca miesiąca pozostało jeszcze kilka dni, wierzę więc ,że jeszcze uda się znaleźć konsensus. Na dziś porozumienie jest dla nas nie do podpisania, bo czujemy się oszukani. A jak mówił jeden z Prezesów PGE GiEK cyt: „Cygan przez wieś idzie raz”  (nie mylić z Romami, na których nic złego powiedzieć nie mam podstaw). Dziś mamy dopiero 28 czerwca a jak pokazał wczoraj Polski Rząd, czasem trzeba się cofnąć , żeby pójść dalej…

Nie oczekujemy więcej niż to  wynika z porozumienia , ale jednostronna interpretacja to już wyraz złej woli , a wypaczanie Porozumienia tą interpretacją naraża na szwank wiarygodność strony  dialogu społecznego. Jest to dla nas sytuacja niezrozumiała i nie do przyjęcia.

Zmieniony ( 29.06.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Sonda
Tworzenie koncernu jest:
 
Popularne
Gościmy

Strona działa już
4266 dni.