ZZPRC Elektrowni Bełchatów

Strona główna
Aktualny czas
22 Maja 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Emil, Helena, Jan,
Julia, Krzesisława,
Rita, Wiesław,
Wiesława, Wisława
Do końca roku zostało 224 dni.
Menu witryny
Strona główna
W Związku
W Elektrowni
W PGE i PGE GiEK
W Energetyce
Przegląd prasy
Płace
Kącik prawny
Władze Związku
Zasiłki statutowe
Prawo
O Nas
Przydatne linki
Nasze Galerie
Na wesoło
PZU Bolero
Administrator

U szanowanej Damy reputacja znaczy wiele... Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Andrzej Nalepa   
16.03.2017.
 

                                                       Rogowiec 15.03.2017r

Pani Ewa Gąsiorowska

Dyrektor ds.Compliance

PGE S.A.

 

                     LIST OTWARTY

 

Zaczniemy od cytatu:

„Aby zadać pytanie, zgłosić problem lub naruszenie obowiązujących przepisów lub Kodeksu etyki GK PGE, należy skontaktować się z:

Bezpośrednim przełożonym.

• Przede wszystkim należy skontaktować się z bezpośrednim przełożonym.

Komórką właściwą ds. Compliance* lub Audytu.

Można skontaktować się z również z Biurem ds. Compliance, lokalnym Koordynatorem ds. Compliance lub Departamentem Audytu. Można skontaktować się także z Departamentem Prawnym lub Departamentem Bezpieczeństwa. Zadzwonić lub wysłać e-mail.

Udostępniony został numer telefonu +48 22 340 12 02, pod którym w dni robocze od poniedziałku do piątku (9.00 do 17.00) czeka pracownik Biura ds. Compliance.

Można także wysłać zapytanie lub informację o możliwym naruszeniu na adres e-mail uczciwybiznespge@gkpge.pl.

Wiadomość ta trafi do Dyrektora ds. Compliance oraz do Dyrektora ds. Audytu”. Powyższe cytaty pochodzą z Kodeksu Etyki  zamieszczonego na stronie: http://www.gkpge.pl/media/pdf/Compliance/kodeks_etyki_final.pdf

Zarządy Związków ZZPRC oraz MZZPE działających w Elektrowni Bełchatów mając wątpliwości co do sposobu zatrudniania pracowników od stycznia 2016r na spotkaniu z pracodawcą w dniu 21 lutego 2017r zwróciły się z tym problemem do uczestniczącego w spotkaniu przedstawiciela Compilance w PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów o sprawdzenie ww. kwestii.

W związku z brakiem reakcji do dnia dzisiejszego tj. 15 marca 2017r postanowiliśmy zwrócić się do Państwa, uznając, że działanie PGE  m.in. w kwestii przestrzegania zasad Kodeksu Etyki nie jest fikcją na potrzeby marketingu i liczymy na rzetelną kontrolę w zakresie zatrudniania i zgodności z obowiązującymi procedurami w PGE GiEK S.A. oraz w PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów.

 * Compilance - Compliance – zapewnienie zgodności działalności z regulacjami prawnymi, normami, bądź zestawami zaleceń. Celem systemu compliance w organizacji jest zapewnienie zgodności działania z prawem, jak również z innymi dobrowolnie przyjętymi normami postępowania, w celu zapobiegania stratom finansowym lub utracie reputacji. źródło:https://pl.wikipedia.org/wiki/Compliance

Zmieniony ( 17.03.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Sonda
Tworzenie koncernu jest:
 
Popularne
Gościmy

Strona działa już
4145 dni.