Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego Elektrowni Bełchatów

Bełchatów wita i o inwestycje pyta, czyli MAP w regionie..

W Bełchatowie i Elektrowni Bełchatów ma gościć w najbliższym terminie (podobno  18 marca) MAP – minister Sasin. Ile w tym prawdy czas pokaże…

Mam nadzieję, że wiąże się to z dobrymi wiadomościami dla regionu bełchatowskiego i Minister przedstawi konkrety w sprawie dużych inwestycji w regionie niwelujących negatywne skutki polityki Rządu odchodzenia od paliw kopalnych.

Ufam, że nie będzie to działanie propagandowe w stylu „dajemy wam wędkę zamiast ryby”. Za takie należałoby uznać robienie pompy z utworzenia ośrodka przeszkalającego pracowników, dla których nie będzie miejsc pracy w regionie. Mówiąc inaczej szykujemy kadrę do pracy w np. Niemczech i jeszcze robimy z tego show.

Tu potrzebne są natychmiast inwestycje i konkretne  fabryki z dużą ilością dobrze płatnych miejsc pracy. „Centrum szkoleniowe” niczym kilka lat temu „park technologiczny” kojarzą mi się jedynie z propagandą przedwyborczą. 

Region bełchatowski dający państwu miliardy dochodów (nawet dziś Rząd wyprowadza stąd miliardy złotych w ramach opłat za prawa do emisji Co2) pilnie potrzebuje miejsc pracy dla młodych ludzi, tak aby nie musieli oni emigrować za chlebem niczym dziewiętnastowieczni tułacze. Dlaczego oczekujemy tego od Rządu RP? Wydaje się to oczywiste, to Rząd Polski realizuje politykę energetyczną skutkującą utratą miejsc pracy i zubożeniem regionów związanych z węglem.

Z pewnością zacny Minister Rządu RP (mówiącego o sobie – prospołeczny) zdaje sobie z tego sprawę i jego wizyta przyniesie zapowiedź konkretnych, dużych, oczekiwanych społecznie inwestycji.

Artykuł dodał: Andrzej Nalepa

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Logo
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności