Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego Elektrowni Bełchatów

Epore Informacja

Rogowiec 03.03.2021 r.

Informujemy, że Prezydium Zarządu Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego podjęło decyzję o zakończeniu strajku w Epore S.A. Oddział Bełchatów.

Strajk zakończył się  o godz. 18.00 dn. 03.03.2021 r.

Strajk był wyraźnym sygnałem niezadowolenia Pracowników z podejścia do polityki płacowej oraz traktowania w tym względzie Pracowników spółek zależnych i nadzorowanych w procesie restrukturyzacji. Uznając jako wartość nadrzędną dobro Pracowników uważamy, że 12 godzinny strajk powinien być dla Zarządu Grupy PGE wyraźnym sygnałem do przewartościowania podejścia do działań restrukturyzacyjnych nieuwzględniających skutków społecznych.

Z drugiej strony wyraźnie akcentujemy po raz kolejny naszą dobrą wolę i preferowanie dialogu jako środka najlepiej służącego komunikacji. Sztywny i niechętny dialogowi stosunek Zarządu Epore S.A. doprowadził do sytuacji konfliktowej. Mamy nadzieję, że wnioski wyciągnięte z tego konfliktu pozwolą uniknąć podobnych napięć w przyszłości.

Zgodnie z planem strajk nie miał prowadzić do strat w Elektrowni Bełchatów ponieważ miejscem konfliktu była spółka Epore S.A. a równocześnie nagłośnić konflikt i wskazać rysy na  przereklamowanym wizerunku PGE.

Artykuł dodał: Andrzej Nalepa

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Logo
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności