Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego Elektrowni Bełchatów

We want to continue to be a leader…

Chcemy nadal być liderem mówi Prezes PGE S.A. na konferencji prasowej w Bełchatowie.

Aby tak się stało musimy się was pozbyć, mówi Prezes do 16 tysięcznej załogi PGE GiEK!

Musimy to zrobić bo mamy trudności z ubezpieczeniem majątku i pozyskiwaniem tanich kredytów! Jak was wyłączymy będzie ok. Będą kredyty i wizja rozwoju ….będziemy mogli nadal być liderem!

Ba, Prezes PGE S.A. przyznaje, że wyłączenie aktywów węglowych jest autorskim pomysłem Zarządu!

PGE ma problemy ,ale …wyłączone aktywa ubezpieczą się same, a kredyty na modernizacje i remonty nie będą potrzebne… Panu prezesowi oczywiście, wszak aktywa te nie będą już w PGE!

Zdolność kredytowa wydmuszki jaką pozostanie PGE po wyłączeniu aktywów węglowych ze względu na przychody oraz przepływy pieniężne po wydzieleniu z pewnością będzie olbrzymia !

Prawdę powiedziawszy przez najbliższych kilka lat sama elektrownia Bełchatów mogłaby spokojnie sfinansować eko-inwestycje Pana Prezesa.

Jak więc widać nie chodzi o to. Prawdopodobnie wrzucenie do jednego wora aktywów węglowych ma pozwolić na utrzymanie nierentownych kopalń kosztem energetyki.

Cóż, brak wyczucia i szacunku dla energetyków, może być kosztowny. Autorski pomysł Zarządu, (jak mówi Pan Prezes) może kosztować obecny blok rządzący prezydenturę ich kandydata.

Oczywiście ujęła mnie w wywiadzie fraza o tym, że pracownicy są sercem spółki.  Dziwi zatem stwierdzenie, że to serce trzeba wydzielić.

Bez serca żyć trudno Panie Prezesie…Cieszymy się również, że nie będziecie robić owego wydzielania w sposób siłowy, ostatnia awaria to skok cen do ponad 1200zł za MWh i z trudem utrzymany system, a przecież przy siłowym rozwiązaniu mogłoby być dużo gorzej…No, ale skoro nikt o tym nie myśli to po co o tym wspominać?

Chcemy wyłączyć energetykę węglową z PGE, ale mówi dalej Prezes odkrywka Złoczew jest jedną z naszych strategicznych inwestycji… Czyż to nie kuriozalne? Czegóż to ludzie nie powiedzą w chwili desperacji…

Cóż, kampania ma różne oblicza a walka o zachowanie uprawnień socjalnych i płacowych pracowników elektrowni i kopalni w PGE może przynieść dramatyczne efekty.

Poniżej zamieszczamy link do konferencji. Szczególnie polecamy  10 minutę 48 sekundę, w której wyraźnie widać troskę o przyszłość pracowników i region wyrażoną przez Pana Prezesa!

Obietnica zasilenia 2mln zł niezarejestowanej fundacji rozbawia, a sprawa koni w Bełchatowie … pewnie chodziło o to ,że po wdrożeniu programu dekarbonizacji konie w regionie i wozy drabiniaste będą normalnym elementem krajobrazu…

https://www.b24tv.pl/2020/07/01/jaki-los-czeka-belchatow-miejsca-pracy-pieniadze-dla-gks-u-i-konie-na-wawrzkowiznie-briefing-z-udzialem-prezesa-pge/

Niestety przy takich wizjach prezesów protesty czas zacząć!

Najpierw zabezpieczenie pracowników oraz inwestycje w regionach , a dopiero potem rozmowy, (jeśli będą jeszcze potrzebne), o wyłączeniu aktywów!

Artykuł dodał: Andrzej Nalepa

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Logo
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności