Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego Elektrowni Bełchatów

Tarcza 4 czyli antypracownicze posunięcia PIS.

Tarcza 4 czyli antypracownicze posunięcia PIS.

Pokerowa zagrywka (Duda zablokuje) czy blamaż PIS-u?

Tarcza 4 to m.in. :

  • Przekazanie decyzji o terminie urlopu wypoczynkowego w ręce pracodawcy!
  • Gorsze warunki pracy i obniżone wynagrodzenie jeszcze rok po zakończeniu „epidemii”!
  • Zawieszenie funduszu socjalnego i wczasów pod gruszą
  • Ograniczenie uprawnień kontrolnych Państwowej Inspekcji Pracy
  • Radykalne ograniczenie wysokości odpraw w tym emerytalnych

Obietnice były składane jak widać przez polityków PIS w celu wygrania wyborów. Można powiedzieć, nikt ci nie da tyle, ile obiecają ci politycy przed wyborami.

Było minęło. Dziś ledwie pół roku po wyborach rząd PIS wprowadza antypracownicze regulacje. A wszystko pod osłoną rozwiązań antykryzysowych. Dodam kryzysu,  który sam na nas  sprowadził. Nadmierne obostrzenia w gospodarce nieadekwatne (moim zdaniem) do zagrożenia sprowadziły biedę  na wiele firm i  obywateli. Hasło ”pandemia” stało się kluczem do wprowadzania antydemoktatycznych i antypracowniczych zmian. Moim zdaniem stało się również świetną przykrywką dla zakamuflowania kryzysu niezwiązanego z zagrożeniem epidemiologicznym lecz nieudolnością rządzących.

Jesteśmy Związkiem Zawodowym ale polityka dotyka nas co dnia. Nie możemy udawać, że tego nie dostrzegamy. Każdą partię bez względu na szyld, jeśli uderza w pracowników będziemy nazywać po imieniu! Pamiętaj, głosując na prezydenta z PIS głosujesz na tarczę 4 czyli antypracownicze rozwiązania przyjęte głosami PIS, partii, która jeszcze pół roku temu udawała, że  jest propracownicza!

Ograbianie średnio i lepiej zarabiających i rozdawnictwo były cechą rządów komunistycznych (oczywiście do czasu, aż zabrakło tych którym można było odbierać).

Dziś mamy jakby powtórkę, ale ubraną w prawicowy kamuflaż.

Stop partiom, które co innego mówią przed wyborami, co innego robą po wyborach!

Miała być odkrywka Złoczew, niestety jakoś jej nie widać, miała być elektrownia atomowa, miało być wreszcie bezpieczeństwo energetyczne. Jest wielki import energii elektrycznej i ubóstwo energetyczne Polaków a na horyzoncie w niedalekiej przyszłości drożyzna i ucieczka miejsc pracy z powodu drogiej energii elektrycznej.

Artykuł dodał: Andrzej Nalepa

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Logo
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności