Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego Elektrowni Bełchatów

Dał nam Bundestag przykład jak sie rządzieć mamy...

Bundestag zdecydował , że Niemcy czasowo powracają do energetyki węglowej. jak podaje Interia .

Poza wzmiankowanym faktem oznacza to kompromitację polskiego rządu. Służalczo wykonującego politykę kreowaną poza granicami Polski. Jak widać parlament parlamentowi nierówny. Jedni dbają o interes swojego kraju, inni posłusznie wykonują zalecenia. To dlatego nie mamy energetyki jądrowej. To dlatego mamy kryzys energetyczny czy pandemiczny!

Inni tak robią, to my małpujemy ten ruch. Wielkie ględzenie przedwyborcze i powyborcze o niezależności , polskiej drodze i niezależności to jak widać wielka ściema dla elektoratu. Jak podejmuje się decyzje pokazał parlament niemiecki.

I cóż, jak teraz wygląda cała argumentacja ekipy rządzącej? Musimy zamykać kopalnie, musimy odejść od węgle… że drożyzna , że ceny energii szybują do nieba, że grożą niedobory energii – nieważne, bo musimy realizować …

W czyim interesie i jakim kosztem, czy Polacy tego chcą … – nieważne, bo musimy realizować.

I nagle bum, cała argumentacja rozpadła się, jak domek z kart. Bo oto jak u zachodniego sąsiada uznali , że w ich interesie jest powrót do węgla, to po prostu podjęli odpowiednie decyzje . Czy konsultowali to z Warszawką =-cha, cha, no dobrze miało być poważnie.

Panowie i Panie szumnie zwani Posłami zmałpujcie szybciutko decyzję tych, którzy decyzje potrafią podejmować . Może polskie społeczeństwo skorzysta na ruchach decyzyjnego sąsiada.

I bez portkowstrząsów tym razem żadna sędzina, nawet z hiszpańskim rodowodem, wam nie podskoczy!

Artykuł dodał: Andrzej Nalepa

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Logo
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności