Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego Elektrowni Bełchatów

"Rząd się sam wyżywi."

Realne płace spadają w tempie dwucyfrowej inflacji!   

Zyski korporacji są niebotyczne, ale chciwość Zarządów nigdy nie zna kresu. Korporacja PGE nie jest inna. Uspołeczniony (z większościowym udziałem Skarbu Państwa) podmiot, w którym Zarząd chełpi się miliardami zysku (pomimo wyprowadzenia wcześniej prawie mld na zakup uprawnień do emisji CO2) równocześnie doprowadza do realnej obniżki zarobków swoich pracowników! Czy to etyczne ?

Zdecydowanie NIE!

Szczególnie haniebne jest to, że za spółką stoi Państwo! Większościowy udziałowiec czyli Minister Aktywów Państwowych ( obecnie min. Sasin) z zachwytem pewnie patrzy na tak „sprawny” Zarząd prowadzony przez Prezesa Dąbrowskiego.

Jednak pracownicy widzą to zupełnie inaczej. Drożyzna i zubożenie plus podwyżka rat kredytów to wina w większości nieszczęśliwie nam panujących (tzw. pisoinflacja)

Miliardowe zyski kosztem pracowników to obłuda  i cynizm.

A do tego swoista gra w „ping ponga”. To nie Zarząd PGE S.A. cokolwiek blokuje, to Zarząd GiEK S.A. (spółka córka) powinien z wami negocjować. Kpina.

Prezes PGE S.A. niemal codziennie lansuje się sponsorując co i rusz  inny podmiot. Na to środki są.

Zwracamy się do beneficjentów sponsoringu – wasza radość okupiona jest naszym smutkiem -brakiem godziwych podwyżek i realnie malejącymi zarobkami.  Biorąc datki zastanówcie się nad etyką postępowania szefów PGE.

Bo czyż etycznym jest mieć miliardowe zyski i dopuszczać do realnej obniżki zarobków tych , którzy te zyski wypracowują? Ale może ja tego nie pojmuję? Może chodzi o etykę prezesów – widać to coś zupełnie innego niż  ta wpajana w normalnych rodzinach dzieciom.

Działania Zarządu PGE S.A. moim zdaniem prowadzą wprost do zubożenia pracujących w grupie PGE  i spółkach zależnych.

To czego się obawialiśmy  i przed czym przestrzegaliśmy powoli się materializuje.  Pisu - ład – Polak dziad! – no chyba, że jest aparatczykiem systemu – wtedy może spać spokojnie.

Zarząd PGE S.A. wydaje się być tu narzędziem tej polityki w stosunku do pracowników PGE. 13 % oficjalnej inflacji i 6% podwyżki wynagrodzeń.

Z tego znaczna część w jednorazowych kwotach a nie w stawkach.

Za rok jak nie wcześniej wybory będę pamiętał, idąc do urny wyborczej, kto serwuje te podwyżki!

A wszystko przy miliardowych zyskach!

 

Tytułowy cytat propagandzisty PZPR wiecznie żywy.

Artykuł dodał: Andrzej Nalepa

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Logo
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności