Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego Elektrowni Bełchatów

Dialog to kpina!

INFORMACJA Z DNIA 17 WRZEŚNIA 2021 R.

 

Koleżanki i Koledzy!

W dniu dzisiejszym ponownie nie odbyło się planowane spotkanie z pracodawcą w sprawie negocjacji płacowych. Ściemnianie, przesuwanie spotkań, zrzucanie odpowiedzialności na szczebel wyżej w piramidzie korporacyjnej. To wszystko elementy lekceważenia pracowników i części związków zawodowych. Tak wygląda dzisiaj „dialog” społeczny w oddziałach i spółkach.

Patologia i chore relacje to delikatne określenie dzisiejszych stosunków z pracodawcą.

Mija trzeci kwartał 2021 r. Inflacja szaleje. Odpowiedzialny za taki stan rzeczy Rząd  PIS serwuje krociowe wzrosty wynagrodzeń swoim notablom drenując kieszenie pracowników. Realna inflacja wg. nas wynosi grubo ponad 10 % co powoduje spadek realnej płacy pracowników. Niestety, pracodawcy wyłonieni z rządzącej opcji politycznej są głusi na nasze postulaty.

Proponowane „podwyżki” płac nie pokrywają nawet wzrostu cen biletów za dojazd do pracy, zaserwowany przez pracodawcę.

Ceny paliwa, opłaty za mieszkanie, wodę , gaz, ścieki szybują do góry w wyniku polityki Państwa – czyli obecnie nam panującego Rządu – a równocześnie nominaci z jego ramienia, milionerzy z  PGE obniżają zarobki pracowników. Obniżka ta następuje w wyniku utraty wartości płac przez inflację i blokowanie wzrostu wynagrodzeń na odpowiednim, pokrywającym tę stratę poziomie.

Ten patologiczny proces trwa od dłuższego czasu i nie jest jednostkowym przypadkiem.

W regionie bełchatowskim PGE jest dziś największym likwidatorem miejsc pracy (nieodtwarzane są etaty po odejściu pracowników na emerytury i renty), zaś tworzenie nowych to jak na razie czcze obietnice.

Olbrzymie zyski, jakimi chwali się Grupa PGE okupione są  niejednokrotnie wyzyskiem pracowników w spółce.

Etyka, o której tyle słyszymy w PGE widać się z tym nie gryzie. Ot, taka ciekawostka.

Artykuł dodał: Andrzej Nalepa

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Logo
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności