Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego Elektrowni Bełchatów

Mówię Polska myślę Partia.

PGE wyraziło zgodę na wzrost płac o 3.28% średnio. Płaci do budżetu haracz kilkunastomiliardowy za emisje CO2. O innych podatkach nie wspominając. Twierdzi że nie może więcej podnosić płac.

Wiemy, że nie wszyscy są tacy wstrzemięźliwi. Socjalistyczna partia przewodząca Rządowi RP i wylansowany przez nią Prezydent dba o swoich jak nigdy. Oto kolejny przykład.

Jak donoszą media „o 40 proc. więcej od początku sierpnia zarabiają członkowie Rady Polityki Pieniężnej. Ich miesięczne wynagrodzenie przekracza poziom 37 tys. zł.

- Wynagrodzenie członka RPP wynosiło 26 476,25 zł, od dnia 1 sierpnia br. wynosi 37 066,75 zł, co oznacza wzrost o 40 proc. - poinformował Narodowy Bank Polski na swojej stronie. Rocznie to zatem już 445 tys. zł.

- Zmiana wynagrodzenia od dnia 1 sierpnia 2021 r. wynika z Rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 lipca 2021 r. (Dz.U. z 2021 r. poz. 1394 ) zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad wynagradzania osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, które wprowadza nowe mnożniki kwoty bazowej służące do wyliczenia uposażenia Wiceprezesa NBP - dodano. Członkom RPP przysługuje wynagrodzenie w wysokości równej wynagrodzeniu wiceprezesów NBP.

Walczącym o przeżycie o 210zł wzrośnie minimalne wynagrodzenie czyli o 1200zł rocznie  ale „biedakom” na świecznikach różnych instytucji po 120000 tys. zł rocznie. Toż takiej sprawiedliwości nie powstydziłby się sam Lenin.

Może jeszcze coś z życia wyższych sfer:

Sejm przyjął dwie z czterech uchwalonych przez Senat poprawek do ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Poprawki te dotyczą doprecyzowania zasad naliczania wynagrodzeń dla osób wymienionych w ustawie. Podwyżkę na poziomie 40 proc. otrzyma m.in. prezydent Andrzej Duda.

Słowa same cisna się na usta: "niech żyją , niech żyją. Naród z partią, partia z ...kasą!

Brawo PIS.

Artykuł dodał: Andrzej Nalepa

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Logo
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności